پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

نام نویسنده:
کلارک
نام لاتین :
Weight Efficacy Lifestyle Questionnaire
سال انتشار:
پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی کلارک

معرفی پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی :

تعریف خودکارآمدی سبک زندگی

مطالعات نشان می دهد که خودکارآمدی رفتار خوردن شاخص پیش بینی کننده کاهش وزن است و در جریان برنامه هایی که به منظور کاهش وزن طراحی و اجرا می شوند، افزایش می یابد، مانع از افزایش وزن مجدد می شود، انگیزه و پایبندی به رفتار را افزایش میدهد. به طور کلی می توان گفت که خودکارآمدی عامل مهمی است که باید در برنامه آموزش و مشاوره های تغذیه ای کاهش وزن مورد توجه و دقت قرار گیرد و گرنه صرفا ارئه اطلاعات در مورد رفتار سالم و بهداشتی کافی نیست(پلاسدوتیر[1]، 2008). اختلال پرخوری اغلب با یک اختلال خلقی همراه است. شیوع اختلالات خلقی در افراد با معیارهای تشخیصی پرخوری به طور معناداری بالاتر است. صرف نظر از این موضوع هنوز شواهد قطعی که ارتباط علی میان این دو اختلال را نشان دهد، وجود ندارد. این احتمال نیز وجود دارد که عوامل عاطفی و احساسی ممکن است به طور غیرمستقیم منجر به پرخوری شود و تنها پیش زمینه ای برای بروز رفتارهای پرخوری در فرد است. بسیری از افراد که رفتارهای خوردن مخرب دارند، احساس می کنند که پرخوری برای آنها به مراتب آسانتر از مقابله با افکار، تصاویر و عواطف پریشان آور و ناخوشایند است(گینسبرگ[2]، 2007). برای سنجش سبک زندگی کنترل وزن، از پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک استفاده می شود.

معرفی پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک

پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی با 20 گویه و 5 خرده مقیاس، شامل دسترسی به مواد غذایی، فشارهای اجتماعی، ناراحتی جسمانی، هیجانات منفی و هیجانات مثبت، که در آن آزمودنی ها میزان اعتماد و اطمینان به خود را در کنترل رفتارهای مربوط به خوردن را در موقعیتهای وسوسه انگیز بر اساس یک طیف افتراق معنایی 5 درجه ای از عدم اعتماد معادل صفر تا بسیار مطمئن معادل 4 نمره گذاری کرد.

 

تعدادی از نمونه سوالات پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک:

1- در مسافرت،پيک نيک و تعطيلات، مي توانم جلوي خوردنم را بگيرم.

2- وقتي احساس مي کنم از نظر جسمي خيلي خسته ام، مي توانم جلوي خوردنم را بگيرم.

 

فایل پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک به همراه مقاله اصلی لاتین و پرسشنامه به زبان اصلی آماده شده است که به محض پرداخت موفق لینک دانلود در اختیار شما قرار می گیرد و همزمان به ایمیل ارسال می گردد.


مشخصات فایل پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

روایی و پایایی:
دارد
روش نمره گذاری:
دارد
مقیاس نمره گذاری:
5 درجه ای لیکرت
تفسیر:
دارد
تعریف مفهومی:
دارد
اسامی مولفه ها:
پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

روش نمره گذاری پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

روش نمره گذاری پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی به طور کامل آماده شده است و در داخل فایل توضیح داده شده است.

قیمت به تومان:
6,000

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

نام و نام خانوادگی:
 
شماره همراه:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این موضوع ثبت نشده است