پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

نام نویسنده:
کلارک
نام لاتین :
Weight Efficacy Lifestyle Questionnaire
سال انتشار:

توضیحات پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی :

مطالعات نشان می دهد که خودکارآمدی رفتار خوردن شاخص پیش بینی کننده کاهش وزن است و در جریان برنامه هایی که به منظور کاهش وزن طراحی و اجرا می شوند، افزایش می یابد، مانع از افزایش وزن مجدد می شود، انگیزه و پایبندی به رفتار را افزایش میدهد. به طور کلی می توان گفت که خودکارآمدی عامل مهمی است که باید در برنامه آموزش و مشاوره های تغذیه ای کاهش وزن مورد توجه و دقت قرار گیرد و گرنه صرفا ارئه اطلاعات در مورد رفتار سالم و بهداشتی کافی نیست(پلاسدوتیر[1]، 2008). اختلال پرخوری اغلب با یک اختلال خلقی همراه است. شیوع اختلالات خلقی در افراد با معیارهای تشخیصی پرخوری به طور معناداری بالاتر است. صرف نظر از این موضوع هنوز شواهد قطعی که ارتباط علی میان این دو اختلال را نشان دهد، وجود ندارد. این احتمال نیز وجود دارد که عوامل عاطفی و احساسی ممکن است به طور غیرمستقیم منجر به پرخوری شود و تنها پیش زمینه ای برای بروز رفتارهای پرخوری در فرد است. بسیری از افراد که رفتارهای خوردن مخرب دارند، احساس می کنند که پرخوری برای آنها به مراتب آسانتر از مقابله با افکار، تصاویر و عواطف پریشان آور و ناخوشایند است(گینسبرگ[2]، 2007).

پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی با 20 گویه و 5 خرده مقیاس، شامل دسترسی به مواد غذایی، فشارهای اجتماعی، ناراحتی جسمانی، هیجانات منفی و هیجانات مثبت، که در آن آزمودنی ها میزان اعتماد و اطمینان به خود را در کنترل رفتارهای مربوط به خوردن را در موقعیتهای وسوسه انگیز بر اساس یک طیف افتراق معنایی 5 درجه ای از عدم اعتماد معادل صفر تا بسیار مطمئن معادل 4 نمره گذاری کرده، بنابراین دامنه ی نمرات بین صفر تا حداکثر 80 متغیر می باشد.

 

تعدادی از نمونه سوالات پرسشنامه :

1- در مسافرت،پيک نيک و تعطيلات، مي توانم جلوي خوردنم را بگيرم.

2- وقتي احساس مي کنم از نظر جسمي خيلي خسته ام، مي توانم جلوي خوردنم را بگيرم.

 

مشخصات فایل پرسشنامه:

روایی و پایایی: دارد

قالب فایل: Word

منبع: دارد

تعداد سوالات:20

نمره گذاری و تفسیر: دارد

تعداد مقالات همراه : 2

مقاله اصلی به زبان انگلیسی: دارد

پرسشنامه اصلی به لاتین: دارد

 

[1] - Plasdottir

[2] - Ginsburnقیمت به تومان:
4,000

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه خودکارآمدی سبک زندگی کلارک - 20 سوالی

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این موضوع ثبت نشده است