پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز

نام نویسنده:
لوتانز
نام لاتین :
PCQ
سال انتشار:
2007
پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز

توضیحات پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز :

سرمایه روانشاختی یک حالت روانشناختی مثبت و رویکرد واقع گرا و انعطاف پذیر نسبت به زندگی است که از چهار سازه امید، خوش بینی، تاب آوری و خودکارآمدی تشکیل می شود و هر کدام از آنها به عنوان یک ظرفیت روانشناختی مثبت در نظر گرفته می شود، دارای مقیاس اندازه گیری معتبر است، مبتنی بر نظریه و تحقیق است و قابلیت رشد دارد و به طور چشمگیری با پیامدهای عملکردی ارتباط دارد. در واقع، اصطلاح سرمایه روانشناختی به مفهوم این که "چه کسی هستید(خود واقعی)" و" چه کسی می خواهید بشوید(خود ممکن)" اشاره دارد و چیزی ورای سرمایه انسانیچه چیزی می دانم " و  سرمایه اجتماعی " چه کسانی را می شناسم" است. به سخن دیگر، سرمایه روانشاختی افراد را به چالش می کشاند تا در جستجوی این سوال برآیند که چه کسی هستند و در نتیجه به خودآگاهی بهتر که لازمه دستیابی به هدفها و موفقیت است. ..... ). این پرسشنامه از مقادیر استاندار شده که به طور وسیعی برای ساختارهایی که امید، تاب آوری، خوش‌بینی و خودکارآمدی را می‌سنجند مورد استفاده قرار گرفته است و قابلیت اعتبار و پایایی این خرده مقیاس‌ها نیز اثبات شده است.  پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز شامل 24 سوال است که هر خرده مقیاس شامل 6 گویه است و آزمودنی به هر گونه در مقیاس 6 درجه‌ای (کاملاً مخالفم تا کاملاً موافقم) لیکرت پاسخ می‌دهد.

 پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز همراه با 3 مقاله داخلی و یک مقاله اصلی بعلاوه تعریف مفهومی و تاریخچه پژوهشی در اختیار شما قرار می گیرد.


مشخصات فایل پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز

روایی و پایایی:
دارد
روش نمره گذاری:
دارد
مقیاس نمره گذاری:
6 درجه ای لیکرت
تفسیر:
دارد
تعریف مفهومی:
دارد
اسامی مولفه ها:
پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز دارای امید، تاب آوری، خوش‌بینی و خودکارآمدی در طیف لیکرت 6 درجه ای می باشد که سوالات هر مولفه تفکیک شده است.

روش نمره گذاری پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز

روش نمره گذاری پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز آماده شده است و در داخل فایل قرار گرفته است.

قیمت به تومان:
4,000

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

1 good 1393/10/06
2 پرسشنامه سرمایه روان شناختی 1393/10/30
3 پرسشنامه سرمایه روانشناختی لوتانز -24 سوالی 1393/12/07
4 بسیار عالی است. 1394/10/19
5 نظری ندارم. 1394/10/19