پرسشنامه کمال گرایی هیل

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه کمال گرایی هیل

نام نویسنده:
هیل و همکاران
نام لاتین :
Perfectionism Inventory
سال انتشار:
2004
پرسشنامه کمال گرایی هیل

توضیحات پرسشنامه کمال گرایی هیل :

 پرسشنامه کمال گرایی توسط هیل و همکاران(2004) ساخته شد و توسط جمشیدی و همکاران (1388) در جامعه ایرانی هنجاریابی گردید. این مقیاس دارای دو بعد کلی کمال گرایی مثبت(سازگارانه) و کمال گرایی منفی(ناسازگارانه) و شش خرده مقیاس تلقی منفی از خود، نظم و سازماندهی، هدفمندی، ادراک فشار از سوی والدین، تلاش برای عالی بودن و معیار های بالا برای دیگران، می باشد؛ به این صورت که خرده مقیاسهای نظم و سازماندهی، هدفمندی و تلاش برای عالی بودن بعنوان کمال گرایی مثبت و خرده مقیاسهای تلقی منفی از خود، ادراک فشار از سوی والدین و معیار های بالا برای دیگران بعنوان کمال گرایی منفی  در نظر گرفته می شوند. هیل و همکاران، (2004) گزارش دادند که همسانی درونی این پرسشنامه بالا است که طیفی از 83/0 تا 91/0 برای همه خرده مقیاسها را در بر می گیرد(لول و لیمکی[15]، 2009). در پژوهش جمشیدی و همکاران (1388) ضریب پایایی کل مقیاس از روش آلفای کرونباخ 89/0 بود و برای بررسی روایی مقیاس از تحلیل عاملی با روش مولفه های اصلی و چرخش واریماکس استفاده گردید. نتایج حاکی از آن بود که مقیاس مذکور مشتمل بر 6 عامل می باشد.

 

مشخصات فایل پرسشنامه:

مقاله اصلی فارسی: دارد

تعریف مفهومی: دارد

مقاله اصلی انگلیسی: دارد

سوالات پرسشنامه به لاتین: دارد

روش نمره گذاری: دارد

مولفه ها و تعیین سوال مربوط به هر مولفه: مشخص شده است.

روایی و پایایی: دارد

تعداد مقالات مرتبط با کمال گرایی همراه فایل: 59 (49 انگلیسی و 10 فارسی)

 قیمت به تومان:
2,500

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه کمال گرایی هیل

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این موضوع ثبت نشده است