پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس

نام نویسنده:
فیلیپس
نام لاتین :
Philips School Anxiety
سال انتشار:
1978
پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس

معرفی پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس :

پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس 

امروزه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و شناسایی عوامل مؤثر بر آن از حلقه های اساسی و وابسته به امر آموزش است که توجه بسیاری از روان شناسان را به خود جلب کرده است (Premuzic & Furnham, 2003 ) ارزشیابی تحصیلی در شکل سنتی آن، نه تنها فرآیند یاددهی و یادگیری را به سمت تحقق انتظارات آموزشی هدایت نکرده است، بلکه به مشکلاتی چون محصول محوری، مدرک گرایی، تقلب و اضطراب در دانش آموزان منجر شده است )احمدی، 2002). گرچه مقدار معینی از اضطراب برای انجام فعالیت های روزمره لازم و ضروری است، اما اگر اندازه آن از حد طبیعی فراتر رود، مانعی در انجام کارها ایجاد می کند. این اضطراب انواع مختلفی دارد که یکی از آنها اضطراب مدرسه است؛ یک حالت هیجانی نامطلوب که با پریشانی و تشویش همراه است و تحت عوامل موقعیتی و خصیصهای شکل می گیرد و منبع اصلی آن ترس از شکست و فقدان اعتماد به نفس است. (ابوالمعالی، درتاج،سالکی، صالح و صدق پور، 1994) اضطراب مدرسه از 4 مؤلفه تشکیل می شود که عبارتند از: اضطراب امتحان، ترس از ابراز وجود، واکنش های فیزیولوژیک و فقدان اعتماد به نفس. 

پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس دارای 65 سوال است. پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس به منظور سنجش میزان اضطراب دانش آموزان ساخته شده است. پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس چهار عامل را اندازه گیری می کند که عبارتند از: ترس از ابراز وجود و بیان خود، اضطراب امتحان، عدم اطمینان در مواجه شدن با انتظارات دیگران و برآورده کردن آنها، و واکنش فیزیولوژیکی مربوط به تحمل کم فرد در مقابل استرس است.

تعدادی از نمونه سوالات پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس عبارتند از:
1- آیا وقتی که معلم می خواهد از تو درس بپرسد، نگران می شوی.
2-آیا وقتی که امتحان می دهی، نگران هستی.
3-آیا وقتی می خواهی در کلاس درس را جواب بدهی، زانوهایت می لرزد.

 

همراه پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس 65 سوالی، پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس 52 سوالی و تعریف مفهومی اضطراب مدرسه نیز قرار دارد که به محض پرداخت موفق به ایمیل شما فرستاده خواهد شد.

 


مشخصات فایل پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس

روایی و پایایی:
دارد
روش نمره گذاری:
دارد
مقیاس نمره گذاری:
2 گزینه ای بله و خیر
تفسیر:
دارد
تعریف مفهومی:
دارد
اسامی مولفه ها:
پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس دارای مولفه های ترس از ابراز وجود و بیان خود، اضطراب امتحان، عدم اطمینان در مواجه شدن با انتظارات دیگران و برآورده کردن آنها، و واکنش فیزیولوژیکی مربوط به تحمل کم فرد در مقابل استرس می باشد

روش نمره گذاری پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس

روش نمره گذاری پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس به طور کامل آماده شده است و در داخل فایل توضیح داده شده است.

قیمت به تومان:
6,000

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیپس

نام و نام خانوادگی:
 
شماره همراه:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

1 باسلام وعرض خسته نباشید میخواستم ببینیم پرسشنامه اضطراب مدرسه فیلیبس چه گروهی سنی راشامل میشود؟6تا 12 سال 1393/12/10