پرسشنامه خلاقیت رندسیپ


پرسشنامه خلاقیت رندسیپ  Randsipn

مشخصات فایل پرسشنامه خلاقیت رندسیپ

نام نویسنده:
Randsip
سال انتشار:
1979
تعداد سوالات:
50
قالب فایل پرسشنامه:
Word
روایی و پایایی:
دارد
روش نمره گذاری:
دارد
مقیاس نمره گذاری:
5 درجه ای لیکرت
تفسیر:
دارد
تعریف مفهومی:
دارد
اسامی مولفه ها:

پرسشنامه خلاقیت رندسیپ

قالب فایل سوالات پرسشنامه خلاقیت رندسیپ

روش نمره گذاری پرسشنامه خلاقیت رندسیپ به طور کامل آماده شده است و در داخل فایل توضیح داده شده است.

معرفی پرسشنامه خلاقیت رندسیپ

"در زمینه خلاقیت، تعاریف متعدد و متنوعی ارائه شده است. خلاقیت واژه ای عربی است که ریشه آن «خلق» به معنی آفریدن است. در لغت نامه دهخدا، خلاقیت به معنای خلق کردن و به وجود آوردن است و فرد خلاق شخصی است که دارای عقاید نو باشد. در فرهنگ وبستر (2003)، خلاقیت، قدرت و توانایی خلق و ایجاد مفاهیم یا به کارگیری آن در شکل جدید از طریق مهارت های ذهنی تعریف شده است" (سام خانیان،1384: ص15). "خلاقیت، توانایی کاربرد دانش برای حل مسئله و نوآوری است. خلاقیت همواره شامل ایده های جدید نیست بلکه گاهی میتواند درباره انتقال دانش موجود به موقعیتهای جدید و قراردادن آنها در موقعیت متفاوت باشد و یا میتواند در مرتبط ساختن روشهایی که قبلاً وجود نداشتهاند، به کار گرفته شود (نیاز آذری و همکاران، 1390: ص81). "خلاقیت عبارت است از خلق کردن مفهوم و چیزی تازه و منحصر به فرد، به گونهای که مناسب و مفید، موجب حل یک مسئله، سؤال یا نیاز علمی، صنعتی یا اجتماعی شود" (پیرخائفی، 1380: ص41) خلاقیت از دیدگاه های مختلفی (فلسفی، علمی، روان شناختی اجتماعی، عصبشناختی، روان سنجی، بوم شناختی) بررسی شده است. که برای سنجش آن از پرسشنامه خلاقیت رندسیپ استفاده می شود.

 "خلاقیت توانایی فرد برای تولید پاسخی به طور کامل نوین در مواجهه با مسائل است و پاسخ خلاق، نخست نباید شامل تکرار چیزی باشد که فرد در گذشته دیده یا شنیده است و دوم پاسخ باید مسئله را به گونه‌ای مناسب و سودمند حل کند" ( تسبیح سازان، 1380: ص19).

"گیلفورد نیز با نگاهی بر اساس ویژگی‌های شخصیتی فرد خلاق، خلاقیت را مجموعه‌ای از توانایی‌ها و خصایصی میداند که موجب تفکر خلاق میگردد" (نیاز آذری و همکاران، 1390: ص81).......

از پرسشنامه خلاقیت رندسیپ به منظور سنجش میزان امتیاز خلاقیت استفاده شده است. این پرسشنامه توسط رندسیپ ابداع و در سال ۱۹۷۹م. در مجله کارکنان به چاپ رسیده است. ایوان سیوچ و ماتسون در کتاب مدیریت و رفتار سازمانی در فصلی به نام “تصمیم گیری” پرسش نامه خلاقیت رند سیپ را به عنوان ابزاری کامل برای سنجش خلاقیت عنوان کرده اند( ایوان اسیوچ و ماتسون،۱۹۷۹  به نقل از ضرغامی و همکاران، ۱۳۹۱). این پرسشنامه شامل ۵۰ سوال است و هر سوال به صورت مقیاس پنج ارزشی لیکرت درجه بندی شده است(۵= کاملا موافقم؛ ۴= موافقم؛ ۳= بی نظم؛ ۲= مخالفم؛ ۱= کاملا مخالم).

در پرسشنامه خلاقیت رندسیپ محدوده امتیازات حاصله بر اساس شیوه امتیازدهی رندسیپ، بین 100 تا 100- تعیین شده است که امتیاز بالاتر نمایانگر خلاقیت بالاتر میباشد و رده بندی امتیازها بدین صورت است که (مقیمی، 1388، 145): نمره 80 تا 100 = ????، نمره 60 تا 79 = ????، نمره 40 تا 59 = ????، نمره 20 تا 39 = ?????، نمره بین 100- تا 19 = ???? می باشد.

سوالات پرسشنامه خلاقیت رندسیپ به همراه روش نمره گذاری و تفسیر  پرسشنامه خلاقیت رندسیپ در قالب فایل Word و در 8 صفحه اختیار شما قرار گرفته است.

مشخصات  پرسشنامه خلاقیت رند سیپ :

روایی و پایایی: دارد

قالب فایل سوالات: Word

منبع: دارد

تعریف مفهومی و تاریخچه پژوهشی: دارد

تعداد صفحات:8

تعداد سوالات: 50

مقاله همراه: 1

روش نمره گذاری و تفسیر: دارد

قیمت به تومان:
11,000
اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی:

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه خلاقیت رندسیپ

نام و نام خانوادگی:
 
شماره همراه:
 
آدرس ایمیل:
   
نظر شما:
 
کد زیر را وارد کنید:
 

نظرات کاربران: