پرسشنامه رفتار تعاملی والدین هنگام خواباندن

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه رفتار تعاملی والدین هنگام خواباندن

نام نویسنده:
مورل و کورتینا- بورجا
نام لاتین :
PIBBS
سال انتشار:
2002
پرسشنامه رفتار تعاملی والدین هنگام خواباندن مورل و کورتینا- بورجا

معرفی پرسشنامه رفتار تعاملی والدین هنگام خواباندن :

پرسشنامه خودگزارشی  PIBBS که رفتار تعاملی والدین هنگام خواباندن کودک را سنجیده و دامنه گسترده  ای از روشهای خواباندن کودک را در بر می گیرد، در سال 2002 توسط مورل و کورتینا- بورجا ساخته شد. شامل 17 سوال بوده و هر سوال دارای 5 گزینه (هرگز، به ندرت، گاهی اوقات، بیشتر اوقات، تقریبا همیشه) می باشد که از 0 تا 4 نمره گذاری می شود.

نمرات حاصل از پرسشنامه، 6 نمره درصدی بوده که از 5 خرده مقیاس تسکین جسمانی فعال(سوالات..............)، تقویت استقلال(سوالات ................)، خواباندن به وسیله حرکت(سوالات ............)، تسکین جسمانی غیرفعال(سوالات................)، تسکین اجتماعی(سوالات................) و یک مقیاس کلی بدست می آید. برای تجزیه و تحلیل داده ها، نمرات به صورت نمره درصدی محاسبه می شوند. از آنجایی که در پژوهش مورل و کورتینا-بورجا(............) خرده مقیاس تقویت استقلال، دارای ارتباطی منفی با مشکلات خواب بوده است، نمره درصد کلی این مقیاس به این صورت محاسبه می شود: نمره تسکین جسمانی فعال، منهای نمره تقویت استقلال، به علاوه  نمرات خواباندن به وسیله حرکت، تسکین جسمانی غیرفعال و تسکین اجتماعی.

مشخصات فایل پرسشنامه:

قالب فایل: pdf

تعداد سؤالات: 17

روایی و پایایی: دارد

منابع: دارد

روش نمره گذاری: دارد

ابعاد و مؤلفه ها: داردقیمت به تومان:
6,000

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه رفتار تعاملی والدین هنگام خواباندن

نام و نام خانوادگی:
 
شماره همراه:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

1 ممنون میشم اگه سریعتر برام میل کنید. 1394/03/11