پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین

نام نویسنده:
آبیدین
نام لاتین :
Parenting Stress Index- PSI
سال انتشار:
1983
پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین

معرفی پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین :

پرسشنامه استرس والدینی آبیدین توسط آبیدین ساخته شده است. با توجه به پرسشنامه شاخص تنیدگی والدینی آبیدین یا پرسشنامه استرس والدینی آبیدین می توان اهمیت تنیدگی در نظام والدین و کودک را ارزشیابی کرد و بر این اصل مبتنی است که تنیدگی والدینی می تواند از پاره ای ویژگیهای کودک، برخی خصیصه های والدین و یا موقعیتهای متنوعی که با ایفای نقش والدینی بطور متسقیم مرتبط هستند، ناشی شود. شکل شاخص تنیدگی والدینی این پژوهش به عنوان شکل بازنگری شده شکلهای پیشین است که تصحیح آن آسانتر و مقدار مواد آن کمتر است. این شاخص شامل 120 ماده است که دو قلمرو کودکی(47 ماده) و والدینی(54) ماده به اضافه یک مقیاس اختیاری تحت عنوان تنیدگی زندگی(19 ماده ) را در بر می گیرد. زیر مقیاسهای مربوط به هر قلمرو و همچنین تعداد موارد آنها عبارتند از:قلمرو کودکی(6 زیر مقیاس):سازش پذیری(11 ماده)، پذیرندگی(7 ماده)، فزون طلبی(9 ماده)، خلق(5 ماده)، بی توجهی و فزون کنشی(9 ماده)، تقویت گری(6 ماده) و قلمرو والدینی، هفت زیر مقیاس افسردگی(9ماده)، دلبستگی(7 ماده)، محدودیتهای نقش(7 ماده)، حس صلاحیت(13 ماده)، انزوای اجتماعی(6 ماده)، روابط با همسر(7 ماده)، سلامت والد( 5 ماده) را شامل می شود.

مشخصات فایل پرسشنامه شاخص تنیدگی والدینی آبیدین:

قالب فایل: pdf

تعداد سؤالات پرسشنامه شاخص تنیدگی والدینی آبیدین: 120

منابع : دارد

پرسشنامه به زبان انگلیسی: دارد

تفکیک مولفه ها: دارد(به انگلیسی)


مشخصات فایل پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین

روایی و پایایی:
دارد
روش نمره گذاری:
دارد
مقیاس نمره گذاری:
5 درجه ای لیکرت
تفسیر:
دارد
تعریف مفهومی:
دارد
اسامی مولفه ها:
پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین سازش پذیری ، پذیرندگی، فزون طلبی، خلق، بی توجهی و فزون کنشی، تقویت گری و قلمرو والدینی، هفت زیر مقیاس افسردگی ، دلبستگی، محدودیتهای نقش، حس صلاحیت، انزوای اجتماعی، روابط با همسر، سلامت والد

روش نمره گذاری پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین

روش نمره گذاری پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین به طور کامل آماده شده است و در داخل فایل توضیح داده شده است.

قیمت به تومان:
4,500

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه استرس تنیدگی والدینی آبیدین

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این موضوع ثبت نشده است