پرسشنامه سبک زندگی سالم - 52 سوالی

اطلاعات شناسنامه ای پرسشنامه سبک زندگی سالم - 52 سوالی

نام نویسنده:
والکر و همکاران
نام لاتین :
سال انتشار:
1997
پرسشنامه سبک زندگی سالم - 52 سوالی

توضیحات پرسشنامه سبک زندگی سالم - 52 سوالی :

سبک زندگی تحت عنوان تمام رفتارهایی که تحت کنترل شخص هستند یا بر خطرات بهداشتی فرد تاثیر می گذارند، تعریف می شود. یک رویکرد جامع پیشنهاد می کند که رفتارهای حفاظت از سلامتی (کاهش خطر و پیشگیری) و رفتارهای ارتقاء سلامت ممکن است به دو جزء مکمل سبک زندگی سالم در نظر گرفته شوند(2). اجزای حفاظت کننده سلامت، احتمال مواجهه فرد را با بیماری یا آسیب کاهش می دهند و اجزای ارتقاء دهنده سلامت الگویی چند بعدی هستند که در راستای خفظ یا افزایش سطح خودشکوفایی، رفاه و رضایتمندی افراد عمل می کنند(3).
این ابزار رفتارهای ارتقاء دهنده سلامت را در 6 بعد اندازه گیری می کند: تغذیه(داشتن الگوی غذایی و انتخاب غذا با 6 سوال)، ورزش (تعقیب الگوی ورزشی منظم  با 5 سوال)، مسئولیت پذیری در مورد سلامت (10) سوال، مدیریت استرس( شناسایی منابع استرس و اقدامات مدیریت استرس با 7 سوال)، حمایت بین فردی(حفظ روابط همراه با احساس نزدیکی با 7 سوال)، خودشکوفایی ( داشتن احساس هدفمندی، به دنبال پیشرفت فردی بودن و تجربه خودآگاهی و رضایتمندی با 13 سوال). سوالات اقدامات و تصورات مثبت را در راستای افزایش سلامت و رفاه نشان می دهند.

لازم به ذکر است نام دیگر این پرسشنامه که در پژوهشها به آن اشاره شده است، پرسشنامه سبک زندگی ارتقاء دهنده سلامت  (والکر و همکاران ، 1997) - نسخه تجدید نظر شده می باشد.

تعداد مقالات همراه: 2

مقاله اصلی فارسی : دارد

نوع فایل: ورد 2007 و قابل ویرایش

تعداد سوالات : 52

مولفه ها و ابعاد: دارد

تعداد صفحات: 5

 قیمت به تومان:
5,000

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما درباره پرسشنامه سبک زندگی سالم - 52 سوالی

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

تاکنون نظری برای این موضوع ثبت نشده است