پرسشنامه ارزشیابی کلاسی ادراک شده

نام نویسنده:
الخروصی
نام لاتین:
سال انتشار:
2009
پرسشنامه ارزشیابی کلاسی ادراک شده
توضیحات:

پرسشنامه ارزشیابی کلاسی ادراک شده، توسط الخروصی (2009) تهیه شده و دارای 18 عبارت است که 9 عبارت ادراک ارزشیابی تبحری بودن را می‌سنجد و 9 عبارت دیگر ادراک ارزشیابی عملکردی بودن را می‌سنجد. این پرسشنامه در یک پیوستار 5 درجه‌ای لیکرت از  1 (کاملاً مخالف) تا 5 (کاملاً موافق) نمره گذاری می­شود. در نسخه اصلی روایی پرسشنامه از طریق تحلیل اکتشافی و با چرخش واریماکس بدست آمد. پایایی آن با استفاده از آلفای کرونباخ برای زیر مقیاس ادراک ارزشیابی یادگیری محور، 80/0 و برای زیر مقیاس ادراک ارزشیابی عملکردی محور 65/0 است. برای احراز روایی و پایایی، این پرسشنامه توسط سالاری (1390) ترجمه شد و پس از اینکه نسخه ترجمه شده از لحاظ ترجمه و روایی محتوایی مورد تایید کارشناسان قرار گرفت، برای بدست آوردن پایایی اولیه در اختیار 30 نفر از اعضای جامعه نهایی قرار داده شد. پایایی پرسشنامه با استفاده از آلفای کرونباخ در اجرای نهایی با معکوس کردن 9 سوال دوم 72/0 و برای زیرمقیاس ادراک ارزشیابی یادگیری محور 67/0 و برای ادراک عملکردی محور 73/0 بدست آمد. همچنین برای تایید روایی آزمون از روایی سازه (تحلیل عاملی اکتشافی) استفاده شد و دو عامل به عنوان عواملی که این پرسشنامه مورد سنجش قرار می­دهد، استخراج شد. در پژوهش حاضر ضریب آلفای کرانباخ کلی پرسشنامه 70/0 بود و برای خرده مقیاس‌های ادراک یادگیری محور بودن 80/0 و برای خرده مقیاس ادراک عملکردی بودن 61/0 بود.

 


قیمت به تومان:
1,500

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

نکات قابل توجه:

  • به محض انجام پرداخت موفق، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه همزمان، لینک دانلود فایل به طور خودکار به ایمیل شما ارسال می شود. که لازم است برای این امکان، آدرس ایمیل را در محل مربوطه به طور صحیحی وارد نمایید.
  • کیفیت تمامی فایلها تضمین شده است و در صورت وجود نواقص در فایلها مبلغ پرداختی قابل برگشت است. توضیحات و مشخصات فایلهای ذکر شده است.
  • پرداختها از طریق درگاه واسط آرین پال و در محیطی کاملا ایمن انجام می شود و امکان پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب مقدور می باشد
  • پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما در سریعترین زمان ممکن انجام می شود.

فرم ثبت نظرات شما

نام و نام خانوادگی:
 
آدرس ایمیل:
   
:نظر شما
 
 

نظرات کاربران:

1 سلام این شماره پیگیری اشتباه است. شماره پیگیری از لحاظ ارقام تعداد مشخصی دارد. لطفا شماره صحیح را ذکر فرمایید. 1394/10/13